Čo je VÁKUOVÁ LYMFODRENÁŽ?

Lymfodrenáž je druh masáže, ktorá pomáha rozprúdiť lymfatický systém, rapídne zvyšuje jeho účinnosť a tak podporuje prietok lymfy v medzibunkovom priestore. Rýchlosť toku lymfy je za normálnych okolností cca 3 cm za minútu. Následkom vákua sa rýchlosť zvýši až na 50 násobok.

Lymfatický systém – ako sa oň starať a prečo

Lymfatický systém je čistička odpadových látok tela. Úlohou systému lymfatických ciev a uzlín je absorpcia prebytočnej tekutiny, jej vyčistenie a návrat do krvného riečišťa. Týmto sa vstrebávajú tuky – CHUDNUTIE, zachytávajú sa cudzie častice, mikroorganizmy a nádorové bunky. Týmto sa zvyšuje imunita organizmu.

Ak sa cítite unavení, opuchnutí, opúchajú Vám nohy a máte pocit, že priberáte zo vzduchu, nemusia byť na vine  Vaše stravovacie návyky, ale nedostatočná funkcia  Vašej čističky – teda, lymfatického systému. DOSŤ ČASTO SA TO PODCEŇUJE, a to nie je dobré.

Príznaky nefunkčného, alebo slabo fungujúceho lymfatického systému:

 1. unavené nohy
 2. opuchnuté členky – hlavne večer
 3. opuchliny v bruchu
 4. opuchnuté očné viečka
 5. opuchnuté uzliny
 6. potiaže s dýchaním bez zrejmej príčiny
 7. sklon k infekčným chorobám
 8. únava celého tela

 

Spomaliť, alebo dokonca zastaviť priechod lymfy zapríčiňuje  viacero vecí. Napríklad väčšia telesná záťaž, jazvy po zraneniach, operácie, alebo prekonané choroby.  Potom sa hromadia v tele jedy a tým vznikajú zápalové procesy.

Jednoducho ak nepracujú dopravné a filtračné schopnosti lymfy, organizmus je zaťažovaný pôsobením škodlivých látok, ktoré by mali byť (musia byť) z tela vylúčené.

Lymfa je tekutina obsahujúca odpadové látky, tukové bunky, ktorá má za úlohu očistiť telo od škodlivín, zbavuje nás toxínov, ktoré sa močovými cestami vyplavujú z tela von. Ak tento očisťovací proces zlyháva alebo je lymfatický systém oslabený vzniká problém. Organizmus sa dostatočne rýchlo neprečistí, čo sa prejavuje vznikom akné, únavou, opuchmi končatín, celulitídou.

DOPRAJTE SI LYMFATICKÚ MASÁŽ – LYMFODRENÁŽ – to Vám naštartuje správnu činnosť lymfatického systému, obnoví a posilní funkciu lymfatických žliaz, odstráni škodlivé látky z tela. Tým pádom zmiznú opuchy a posilňuje sa imunitný systém.


Organizmus žien skladuje v priemere o 30% viac tuku, ako organizmus mužov, v silne viazanej forme, v tzv. TUKOVÝCH DEPOZITOCH, kde okrem tukových buniek sa hromadia aj odpadové látky vzniknuté pri látkovej premene.

Učinkom vákua sa zmení membrána tukových buniek:

 1. vonkajšie póry sa zväčšia v takej miere, menšie tukové bunky sa cez tieto otvory zmestia a vylúčia sa prostredníctvom lymfatického systému
 2. intenzívne vylučovanie tuku a odpadových látok pomocou vákuovej masáže vo veľkej miere detoxikuje organizmus
 3. je dôležité pred, počas a po ošetrení príjmať zvýšené množstvo tekutín - 2,5 až 3 litre na podporu vylučovania toxických látok
 4. nadmerné vylučovanie soli z organizmu po absolvovaní vákuovej masáže má za následok zníženie krvného tlaku

Kozmetické účinky lymfodrenáže:

 • mobilizácia tukových depozitov
 • zlepšenie toku lymfy
 • zlepšenie miestnej cirkulácie krvi
 • oživenie metabolizmu
 • zvýšenie príjmu kyslíka bunkami
 • stimulácia imunitného systému
 • analgetický – protibolestivý účinok
 • stimulácia vnútorných orgánov cez reflexné zóny
 • uvoľnenie svalových krčov, spazmov
 • zníženie hmotnosti
 • odstraňovanie celulitídy a lymfatických opuchov
 • odvodnenie a detoxikáciu tela
 • prevenciu proti kŕčovým žilám
 • pôsobí proti syndrómu ťažkých nôh